ამის შესახებ საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრმა ნათია თურნავამ 2020 წლის ანგარიშის ფარგლებში განაცხადა.
Დღეს: 2021 წლის 2 იანვარი
ქართველი უვადო პატიმრების გათავისუფლება 20 წლის შემდეგ შეიძლება
უვადო თავისუფლების აღკვეთა – ყველაზე მაღალი სასჯელი საქართველოში, ის ითვალისწინებს მკვლელობას, ნარკოტრაფიკს და მძიმე სოციალურ შედეგებთან დაკავშირებულ სხვა დანაშაულებს.
გაზი ევროპაში საქართველოს გავლით თურქული გაზსადენით გადიოდა
გაზი ევროპაში საქართველოს გავლით თურქული გაზსადენით გადიოდა. გიორგი გახარია მიესალმა შაჰ-დენიზის საბადოდან საქართველოს გავლით ევროპაში აზერბაიჯანული გაზის მიწოდებას, როდესაც ტრანსადრიატიკის მილსადენი (TAP) დილიდან დაიწყო მუშაობა, იუწყება ქართული ამბები. მილსადენის სისტემის გამოყენება…

об этом сообщила министр экономики и устойчивого развития Грузии Натия Турнава в рамках отчета за 2020 год
День: 02.01.2021
Пожизненным заключенным Грузии можно будет выйти через 20 лет
Пожизненное (бессрочное) заключение — высшая мера наказания в Грузии, она предусмотрена за убийства, наркоторговлю и других преступления связанные с тяжелыми социальными последствиями.
Газ в Европу пошел через Грузию по турецкому газопроводу
Газ в Европу пошел через Грузию по турецкому газопроводу. Георгий Гахария приветствовал поставку азербайджанского газа в Европу через Грузию с месторождения Шах Дениз, поскольку Трансадриатический трубопровод (TAP) утром начал работу, передают новости Грузии. С помощью системы трубопроводов…