რუსეთს კოსმოსში ბირთვული ბომბის აფეთქება სურს
რუსეთის ფედერაციას კოსმოსში ბირთვული ბომბის აფეთქება სურს. 2024 წლის 9 თებერვალს რუსეთის ფედერაციამ კოსმოსში გამშვები მანქანა გაუშვა “სოიუზ-2-1ვ” რუსეთის თავდაცვის სამინისტროს საიდუმლო ტვირთამწეობით.
რუსეთს ჰქონდა კოსმოსში ბირთვული იარაღის გამოყენების იდეა. ეს სტრატეგია არ არის გამიზნული დედამიწაზე ბირთვული ქობინების გასაგზავნად, მაგრამ, სავარაუდოდ, გამოიყენება საკომუნიკაციო თანამგზავრების პოტენციურად განადგურებისთვის, როგორც სამხედრო, ასევე სამოქალაქო.
ასევე წაიკითხეთ: ტრამპი რუსეთს ნატოს ქვეყნებზე თავდასხმისკენ მოუწოდებს
პუტინი ხვდება, რომ თანამედროვე ტექნოლოგიურ პირობებში ომში ის ვერ გაიმარჯვებს. მას არავითარი ტექნოლოგიური უპირატესობა არ გააჩნია და ვერ შეძლებს არმიის განახლებას ძველი ტანკებით. მაშასადამე, კოსმოსში ბირთვული ბომბის აფეთქებამ შეიძლება გამოიწვიოს უპირატესობა ბრძოლის ველზე, უფრო სავარაუდოა, რომ მესამე მსოფლიო ომი.
პუტინი შეაბრუნებს პროგრესს მთელ მსოფლიოში
პუტინმა გადაწყვიტა, რომ მას შეეძლო შეეცვალა პროგრესი მთელ მსოფლიოში და ამით მოიგო კონფლიქტი ნატო. მას შეუძლია შეაფერხოს დრონების მოძრაობა ზღვებში, შეაფერხოს კომერციული საჰაერო მოგზაურობა და გემები გადააგდოს კურსიდან, რადგან გლობალური საზღვაო ნავიგაცია ეყრდნობა GPS-ს.
იარაღის სისტემები, როგორიცაა М982 Excalibur ან HIMARS სარაკეტო გამშვები რაკეტები ვერ ფუნქციონირებს GPS-ის გარეშე. იგივე ეხება Storm Shadow/Scalp-ს, კუროს.
შედეგები, თუ ბირთვული ბომბი აფეთქდება კოსმოსში, რომელიც დედამიწის ორბიტაზე მოძრაობს
შედეგები: დედამიწის ორბიტაზე ბირთვული იარაღის გამოყენებას შეიძლება კატასტროფული შედეგები მოჰყვეს კოსმოსური ინფრასტრუქტურისთვის და მთელი კაცობრიობისთვის.
აქ მოცემულია ბირთვული ბომბის აფეთქების შედეგების სია დედამიწის ორბიტაზე კოსმოსში:
1. თანამგზავრების განადგურება: ბირთვულმა აფეთქებებმა შეიძლება გაანადგუროს არსებული ხელოვნური თანამგზავრები, როგორიცაა სტარლინკი, GPS, რომლებიც გადამწყვეტ როლს თამაშობენ თანამედროვე კომუნიკაციებში, ნავიგაციაში, მეტეოროლოგიაში, სამეცნიერო კვლევებსა და ნატოს თავდაცვაში.
2. კოსმოსური ნარჩენების წარმოქმნა: ბირთვული იარაღის აფეთქებები წარმოქმნის უზარმაზარ რაოდენობას კოსმოსურ ნამსხვრევებს, რადგან ფრაგმენტები იშლება ბევრ პატარა ნაწილად. ეს ნამსხვრევები სერიოზულ საფრთხეს უქმნის არსებულ და მომავალ კოსმოსურ მისიებსა და თანამგზავრებს.
3. რადიაციული შედეგები: თუ ბირთვული ბომბი ააფეთქეს კოსმოსში, მას შეუძლია გამოყოს რადიაცია, რაც საფრთხეს უქმნის კოსმოსურ ხომალდებს და ასტრონავტებს. რადიაციას ასევე შეუძლია გავლენა მოახდინოს კოსმოსურ სადგურებზე და სხვა ობიექტებზე კოსმოსში.
4. კოსმოსური ინფრასტრუქტურის დაზიანება: ბირთვულმა აფეთქებებმა შეიძლება დააზიანოს კოსმოსური ხომალდები, კომუნიკაციები და სანავიგაციო თანამგზავრები, შეაფერხოს ტელეკომუნიკაცია, ნავიგაცია და სხვა კრიტიკული სისტემები, რომლებსაც ჩვენ ვეყრდნობით ყოველდღიურ ცხოვრებაში.
მთლიანობაში, თუ ბირთვული ბომბი კოსმოსში აფეთქდა, მას შეიძლება ჰქონდეს შორსმიმავალი და კრიტიკულად დამანგრეველი შედეგები როგორც კოსმოსური ინფრასტრუქტურისთვის, ასევე თანამედროვე ეკონომიკისთვის, მიწოდების ჯაჭვზე, ჭკვიან ტექნოლოგიებზე და ზოგადად დედამიწაზე სიცოცხლეზე.
საფრთხე აშშ-ს ეროვნული უსაფრთხოებისთვის რუსეთის ფედერაციის მხრიდან
თეთრი სახლის ეროვნული უსაფრთხოების მაღალჩინოსნები, კონგრესის გავლენიან დეპუტატებთან ერთად, ცდილობდნენ დაემშვიდებინათ საზოგადოების შეშფოთება, მას შემდეგ, რაც პალატის დაზვერვის კომიტეტის თავმჯდომარის გაფრთხილება იყო მზარდი ეროვნული უსაფრთხოებისთვის პოტენციური საფრთხის შესახებ. “უცხოური სამხედრო პოტენციალი”.
ABC News-ის წყაროებიდან მოპოვებული ინფორმაციის თანახმად, ეს თემა საგანგაშოა და შეერთებული შტატებისთვის უკიდურესად მგრძნობიარედ ითვლება. კონგრესის რამდენიმე წევრმა, უშუალოდ ამ საკითხზე კომენტარის გარეშე, აღნიშნა პრობლემის სერიოზულობა, იმავდროულად ფრთხილად, რომ არ გამოიწვიოს პანიკა საზოგადოებაში.
რუსეთს აქვს იდეა გამოიყენოს ბირთვული იარაღი კოსმოსში – აშშ-ს დაზვერვა
განვითარებულ საკითხებზე რეაგირებისას, აშშ-ს წარმომადგენელთა პალატის სპიკერმა, მაიკ ჯონსონმა ჟურნალისტებს განუცხადა: “ჩვენ ვაპირებთ ერთად ვიმუშაოთ ამ საკითხის მოსაგვარებლად, რადგან გადავჭრით ჩრდილში დარჩენილ სხვა უაღრესად მნიშვნელოვან საკითხებს”.
აშშ-ს წარმომადგენელთა პალატის დაზვერვის კომიტეტის წევრი ჯიმ ჰიმსი
აშშ-ს წარმომადგენელთა პალატის დაზვერვის კომიტეტის წევრმა ჯიმ ჰეიმსმა უწოდა საფრთხე აშშ-ს ეროვნული უსაფრთხოებისთვის “სერიოზული”
კონექტიკუტის დემოკრატმა და წარმომადგენელთა პალატის დაზვერვის კომიტეტის წევრმა ჯიმ ჰეიმსმა მსგავსი მოსაზრება გააკეთა განცხადებაში. მან გაფრთხილება დარეკა “სერიოზული”თუმცა, ხაზგასმით აღნიშნა, რომ პანიკის საფუძველი არ არსებობს.
“ამ საკითხში დამატებითი ინფორმაციის გამჟღავნების შესაძლებლობის შესახებ დისკუსია შეიძლება მოხდეს, მაგრამ არ არის საჯარო დომენში”, – ჰიმსმა აღნიშნა.

РФ хочет взорвать ядерную бомбу в космосе. 9 февраля 2024 года РФ запустила в космос ракету-носитель «Союз-2-1В» с секретной полезной нагрузкой для Министерства Обороны РФ.
У России возникла идея применить ядерное оружие в космосе. Эта стратегия не имеет цели направить ядерные боеголовки на Землю, а, скорее всего, используется для возможного поражения спутников связи как военного, так и гражданского назначения.
Читайте также : Трамп поощряет Россию атаковать страны НАТО
Путин осознает, что в войне при современных технологических условиях он не сможет одержать победу. У него нет технологического преимущества, и он не сможет обновить свою армию со старыми танками. По этому, если взорвать ядерную бомбу в космосе, может дать преимущество на поле боя во все более вероятной Третьей Мировой войне.
Путин повернет прогресс вспять во всем Мире
Путин решил, что он может повернуть прогресс вспять во всем Мире, и таким образом одержать победу в конфликте с НАТО. Он может попытаться прекратить движения беспилотников по морям, разрушить коммерческое авиасообщение, а также сбивать корабли с курса, так как глобальная морская навигация полагается на систему GPS.
Системы вооружения, такие как М982 Excalibur или ракеты для РЗСО HIMARS, не могут функционировать без GPS. То же самое касается и Storm Shadow/SCALP, TAURUS.
Последствия, если взорвать ядерную бомбу в космосе на орбите Земли
Последствия применение ядерного оружия на орбите Земли может иметь катастрофические результаты для космической инфраструктуры и всего человечества.
Вот список последствий взрыва ядерной бомбы в космосе на орбите Земли:
1. Разрушение спутников: Ядерные взрывы могут уничтожить существующие искусственные спутники, такие как Starlink, GPS, которые играют важнейшую роль в современной коммуникации, навигации, метеорологии, научных исследованиях и обороне НАТО.
2. Образование космического мусора: Взрывы ядерного оружия порождают огромное количество космического мусора, так как осколки разбиваются на множество мелких частей. Этот мусор представляет серьезную опасность для существующих и будущих космических миссий и спутников.
3. Радиационные последствия: Если взорвать ядерную бомбу в космосе, это может привести к выбросу радиации, что создаст опасность для космических аппаратов и космонавтов. Радиационное излучение может также повлиять на космические станции и другие объекты в космосе.
4. Повреждение космической инфраструктуры: Ядерные взрывы могут повредить космические аппараты, спутники связи и навигации, что приведет к нарушению телекоммуникаций, навигации и других важных систем, на которые мы полагаемся в повседневной жизни.
В целом, если взорвать ядерную бомбу в космосе, это может иметь далеко идущие и критически разрушительные последствия, как для космической инфраструктуры, так и для современной экономики, цепочки поставок, умных технологий и жизни на Земле в целом.
Угроза национальной безопасности США со стороны РФ
Ведущие члены Белого дома, ответственные за национальную безопасность, вместе с влиятельными законодателями Конгресса, сделали попытку утихомирить тревогу общественности после предупреждения председателя комитета Палаты представителей по разведке о потенциальной угрозе национальной безопасности, связанной с нарастающим «иностранным военным потенциалом».
Согласно информации, полученной из источников ABC News, эта тема вызывает тревогу и считается чрезвычайно чувствительной для США. Несколько членов Конгресса, не вдаваясь в прямые высказывания по этому поводу, отметили серьезность проблемы, при этом стараясь не вызвать паники среди общественности.
У России возникла идея применить ядерное оружие в космосе — разведка США
Реагируя на возникающие вопросы, спикер Палаты Представителей США, Майк Джонсон, заявил журналистам: «Мы намерены работать сообща над разрешением этого вопроса, как мы решаем и другие чрезвычайно важные вопросы, оставленные в тени».
Член комитета по разведке Палаты представителей США Джим Хаймс
Член комитета по разведке Палаты представителей США Джим Хаймс называл угрозу национальной безопасности США «серьезной»
Демократ из Коннектикута, высокопоставленный член комитета по разведке Палаты представителей, Джим Хаймс, высказал аналогичную точку зрения в своем заявлении. Он назвал предупреждение «серьезным», однако подчеркнул, что нет оснований для паники.
«Обсуждение вопроса о возможности раскрытия дополнительной информации в этом вопросе может иметь место, но не в открытом доступе», — отметил Хаймс.