საქართველო დიდ ქვეყნებთან უვიზო რეჟიმს გადახედავს. Მიხედვით საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი ვახტანგა გომელაური, დიდ ქვეყნებთან უვიზო რეჟიმი იქნება შესწორებული.
ამის შესახებ გომელაურმა საპარლამენტო კომიტეტების გაერთიანებულ სხდომაზე მიგრაციულ პრობლემებთან დაკავშირებით დასმულ კითხვაზე განაცხადა.
ასევე წაიკითხეთ: ყოფილხარ დიდ ბრიტანეთში? საქართველოში შემოსვლისას 12 დღიანი კარანტინი
მისი თქმით, ეს საკითხი საქართველოსთვის სერიოზული პრობლემაა.
„ქვეყნებს არ დავასახელებ, მაგრამ მიგრაციის საკმაოდ სერიოზული პრობლემა გვაქვს. ვფიქრობ, დიდ ქვეყნებთან სავიზო ხელშეკრულებები გადაიხედება. იქნება მუშაობა როგორც საგარეო საქმეთა სამინისტროსთან, ასევე უსაფრთხოების სამსახურთან. სერიოზული პრობლემები გვაქვს. ჩვენ პატარა ქვეყანა ვართ და ამის გაგება ძალიან მნიშვნელოვანია“.
განაცხადა შს მინისტრმა გომელაურმა.
შს მინისტრს არ დაუკონკრეტებია კონკრეტულად რა პრობლემები არსებობს და რომელ ქვეყნებზეა საუბარი, იუწყებიან საქართველოს ამბები.

Грузия пересмотрит безвизовый режим с большими странами
Грузия пересмотрит безвизовый режим с большими странами. По словам министра внутренних дел Грузии Вахтанга Гомелаури, безвизовый режим с большими странами будет «пересмотрен».
Об этом Гомелаури сказал в ответ на вопрос о миграционных проблемах на совместном заседании парламентских комитетов.
По его словам, этот вопрос является серьезной проблемой для Грузии.
«Я не буду называть страны, но у нас действительно серьезная миграционная проблема. Думаю, будут пересмотрены визовые соглашения с большими странами. Будет работа с Министерством иностранных дел, а также со Службой безопасности. У нас есть серьезные проблемы. Мы маленькая страна, и это очень важно понимать»
сказал министр внутренних дел Гомелаури.
Министр внутренних дел не уточнил какие именно проблемы существуют и про какие страны идет речь, передают новости Грузии.