საქართველო კორონავირუსის საწინააღმდეგო ვაქცინას 2021 წლის მარტში მიიღებს
ჯანდაცვის მინისტრობის კანდიდატის ეკატერინე ტიკარაძის განცხადებით, საქართველო კორონავირუსის საწინააღმდეგო ვაქცინას 2021 წლის მარტში მიიღებს. საქართველოს ამბები.
ასევე წაიკითხეთ: თბილისის მუნიციპალური ინსპექცია კიდევ შვიდ შენობას ანგრევს
ტიკარაძის თქმით, საქართველოში მიმდინარეობს მუშაობა ინფრასტრუქტურისა და ლოგისტიკის გაძლიერებაზე ყველა სახის კორონავირუსის ვაქცინის მიღებისა და ტრანსპორტირების მიზნით.
“ჩვენ ვმუშაობთ ყველა მიმართულებით, რათა უზრუნველვყოთ კორონავირუსის ვაქცინის ცივი ტრანსპორტირების ჯაჭვი. საქართველო 2021 წლის მარტამდე მზად იქნება ნებისმიერი ტიპის ვაქცინის მისაღებად.”
ამის შესახებ ჟურნალისტებს ჯანდაცვის მინისტრობის კანდიდატმა ეკატერინე ტიკარაძემ განუცხადა
შეგახსენებთ, რომ საქართველოში 2020 წლის 19 დეკემბერს 2904 შემთხვევა გამოვლინდა. კორონავირუსული ინფექციაამ დაავადებით 53 ადამიანი გარდაიცვალა.

По словам кандидата в министры здравоохранения Грузии Екатерины Тикарадзе, Грузия получит вакцину от Коронавируса в марте 2021 года, сообщают новости Грузии.
Читайте также : Муниципальная Инспекция Тбилиси снесет еще семь построек
Как сообщает Тикарадзе, в Грузии ведутся работы по усилению инфраструктуры и логистики для получения и транспортировки всех видов вакцин от коронавируса.
«Мы работаем по всем навправления обеспечения холодной цепи транспортировки вакцины от коронавируса. Грузия будет готова получить любой вид вакцины к марту 2021 года.»
Рассказала журналистам кандидат в министры здравоохранения Грузии Екатерина Тикарадзе
Напомним, в Грузии 19 декабря 2020 года было выявлено 2904 случая заражения коронавирусом, 53 человека умерли от этой болезни.