საქართველოს საფეხბურთო ჩემპიონატების ისტორიაში პირველად მატჩი ეროვნული საფეხბურთო ლიგა Crystalbet შეაფასებს ქალთა მსაჯთა გუნდი.
ხათუნა მაისურაძე 2020 წლის სეზონის ბოლო ტურის საბურთალოსა და სამტრედიის საფეხბურთო მატჩს მთავარი არბიტრი იქნება, მას ქეთევან გაიფარაშვილი და სოფო რიჟამაძე დაეხმარებიან, მეოთხე მსაჯი კი ვიკა სახურია იქნება.
აღსანიშნავია, რომ სოფო რიჟმაძე და ვიკა სახურია 2016 წელს სფფ-ის პროექტის ფარგლებში ჟიურიში მონაწილეობდნენ. – „მოსამართლეთა აკადემია“, სადაც გაიარეს ტრენინგის სრული კურსი.
#ერთადძალადობისნააღმდეგ
კამპანია მიზნად ისახავს საზოგადოების ცნობიერების ამაღლებას ქალთა მიმართ ძალადობის, ოჯახში ძალადობის პრობლემის შესახებ და ქალთა უფლებების ირგვლივ სამოქალაქო კონსოლიდაციის გაძლიერებას. ფეხბურთის ლიგაც მხარს უჭერდა სპორტი საქართველოში გენდერული შეზღუდვების მიღმა.
დატოვე კომენტარი“ამ პრობლემის გადასაჭრელად, ჩვენ ყველა უნდა გავერთიანდეთ. ლიგაში მონაწილე ყველა გუნდის სახელით, ჩვენ ვგმობთ ნებისმიერი სახის შევიწროებას და მოვუწოდებთ საზოგადოებას შეეგუოს ამ პრობლემას.”

Матч Национальной лиги Crystalbet будет судить женская команда
Впервые в истории чемпионатов Грузии по футболу матч Национальной футбольной лиги Crystalbet будет судить Женская команда рефери.
Хатуна Майсурадзе будет главным судьей футбольного матча последнего круга сезона 2020 года между «Сабуртало» и «Самтредиа», ей будут ассистировать Кетеван Гайпарашвили и Софо Рижамадзе, а четвертым рефери будет Вика Сахурия.
Примечательно, что Софо Рижмадзе и Вика Сахурия участвовали в судействе в 2016 году в рамках проекта GFF — «Академия судей», где они прошли полный курс обучения.
#Ertaddzaladobistsinaaghmdeg
Кампания направлена ​​на повышение осведомленности общественности о проблеме насилии над женщинами, домашнего насилия и для укрепления гражданской консолидации вокруг прав женщин. Также футбольная лига выступила за спорт в Грузии вне гендерных ограничений.
«Чтобы решить эту проблему, нам всем нужно объединиться. От имени всех команд, участвующих в лиге, мы осуждаем любые притеснения и призываем общественность смириться с этой проблемой.»