ნაპოვნია ნიკო ფიროსმანის უცნობი ნახატი
საქართველოს ხელოვნების ნიმუშების ექსპერტიზის სახელმწიფო ლაბორატორიის სპეციალისტებმა გულდასმით შეისწავლეს კერძო კოლექციაში აღმოჩენილი ნახატი და დაადასტურეს, რომ ეს ნამუშევარი ნამდვილად ეკუთვნის ლეგენდარული ქართველი მხატვრის ფუნჯს. ასე აღმოჩნდა…
თბილისში ახალი რესპუბლიკური საავადმყოფო აშენდება
თბილისში ახალი რესპუბლიკური საავადმყოფო აშენდება. საქართველოს მთავრობის სხდომაზე, რომელსაც პრემიერ-მინისტრი ირაკლი ღარიბაშვილი ხელმძღვანელობდა, თბილისში რესპუბლიკური საავადმყოფოს ბაზაზე ახალი საავადმყოფოს მშენებლობა გამოცხადდა. Ერთ - ერთი…
საქართველოში ექიმები ფარმაცევტული კომპანიების საჩუქრებს მოახსენებენ
საქართველოში ექიმებს მოეთხოვებათ გაამჟღავნონ ინფორმაცია ფარმაცევტული კომპანიებისგან მიღებული საჩუქრების შესახებ, თუ ამერიკელი ექიმების გადახდების Sunshine აქტის ანალოგი იქნება მიღებული. რა არის ექიმის გადახდების Sunshine აქტი? ეს…

Найдена неизвестная картина Нико Пиросмани
Специалисты государственной лаборатории экспертизы произведений искусства Грузии внимательно изучили картину, найденную в частной коллекции, и подтвердили, что данное произведение искусства действительно принадлежит кисти легендарного грузинского художника. Таким образом была найдена…
В Тбилиси построят новую Республиканскую больницу
В Тбилиси построят новую Республиканскую больницу. В ходе заседания правительства Грузии под председательством премьер-министра Ираклия Гарибашвили было объявлено о строительстве новой больницы в Тбилиси на базе Республиканской больницы. Один из…
Врачи в Грузии будут сообщать о подарках от фармкомпаний
В Грузии врачи будут обязаны раскрывать информацию о подарках, полученных от фармацевтических компаний, если будет принят аналог американского закона Physician Payments Sunshine Act. Что такое Physician Payments Sunshine Act? Этот…