ხულოში თირკმელების უკმარისობის მქონე პაციენტებისთვის დიალიზის განყოფილება გაიხსნა და მსგავსი სერვისები უკვე ხელმისაწვდომია ახალქალაქში, ყვარელსა და მარტვილშიც. ადრე ამ მუნიციპალიტეტების მოსახლეობა იძულებული გახდა რამდენჯერმე გაემგზავრა…
Დღეს: 2024 წლის 27 იანვარი
ქირავნობის ფასები საქართველოში 2024 წელს თითქმის 30%-ით დაეცა
ქირავნობის ფასები საქართველოში 20-30%-ით დაეცა. ქვეყანაში უცხო ქვეყნის მოქალაქეების მასიური შემოსვლით გამოწვეული არანორმალური მოთხოვნის შემდეგ, ბაზარმა დაიწყო სტაბილიზაცია, რამაც გამოიწვია საცხოვრებლის ფასების შემცირება. წაიკითხეთ…
მიგრაციის კონფლიქტი აშშ-ს ხელისუფლებასა და ტეხასის შტატს შორის
ამჟამად იწვის მიგრაციის კონფლიქტი აშშ-ს ფედერალურ ხელისუფლებასა და ტეხასის შტატს შორის. ტეხასმა ოფიციალურად უარი თქვა თეთრი სახლის მოთხოვნების შესრულებაზე მექსიკასთან საზღვარზე მავთულის მოხსნის შესახებ. ტეხასის გუბერნატორი ებოტი…

Открылось отделение диализа в Хуло для пациентов с почечной недостаточностью, аналогичные службы также теперь доступны в Ахалкалаки, Кварели и Мартвили. Ранее жители этих муниципалитетов вынуждены были ездить несколько раз в…
День: 27.01.2024
Цены на аренду жилья в Грузии упали почти на 30% 2024
Цены на аренду жилья в Грузии упали на 20-30%. После аномального спроса, вызванного массовым приездом иностранных граждан в страну, рынок начал стабилизироваться, что привело к снижению цен на жилье. Читайте…
Миграционный конфликт властей США и штата Техас
Прямо сейчас разгорается миграционный конфликт федеральных властей США и штата Техаса. В Техасе официально отказались подчиняться требованиям Белого дома относительно снятия проволоки на границе с Мексикой. Губернатор штата Техас Эббота…