1 თებერვალს, სამართლიანი არჩევნებისა და დემოკრატიის საერთაშორისო საზოგადოებამ (ISFED) წარმოადგინა საქართველოში არჩევნების მთლიანობის გაუმჯობესების პროექტი.
Დღეს: 2024 წლის 2 თებერვალი
ენოტმა ტორონტოში ელექტროენერგია გათიშა
ტორონტოში ენოტმა ელექტროენერგია დაარტყა. მარტოხელა ენოტმა ტორონტოს ცენტრში მოახერხა ელექტროენერგიის გათიშვა ხუთშაბათს ღამით, რის გამოც თითქმის 7000 ადამიანი ელექტროენერგიის გარეშე დატოვა. ამ უჩვეულო ინციდენტმა ხაზი გაუსვა ქალაქელებს შორის არსებულ რთულ ურთიერთობებს…
როგორ შეიცვალა ფასები საქართველოში 2023 წელს
როგორ შეიცვალა ფასები საქართველოში 2023 წელს. საქართველოს სტატისტიკის ეროვნული სააგენტოს ანგარიშის მიხედვით, წლიური ინფლაცია საქართველოში ნულოვანი აღმოჩნდა. განვიხილოთ საქონლისა და მომსახურების ფასების ცვლილებები წლის მიხედვით…
გლობალური კიბოს შემთხვევები 2050 წლისთვის 75%-ით გაიზრდება
ჯანმო-ს პროგნოზით: 2050 წლისთვის მსოფლიოში კიბოს შემთხვევების რიცხვი 75%-ზე მეტით გაიზრდება. ჯანდაცვის მსოფლიო ორგანიზაცია (WHO) პროგნოზირებს, რომ კიბოს შემთხვევების რაოდენობა მთელ მსოფლიოში გაიზრდება…
რუსეთის ფედერაცია ბანკებს დაავალდებულებს არარეზიდენტების იდენტიფიცირებას
რუსეთის ხელისუფლება საგადასახადო სფეროში საკრედიტო ორგანიზაციებისთვის ახალ უფლებამოსილებებს განიხილავს. რუსეთის ფედერაციის ფინანსთა სამინისტრო ბანკებს დაავალდებულებს, ინტერნეტ ბანკინგის გამოყენებისას კლიენტების გეოლოკაციაზე თვალყურის დევნებით დაადგინონ არარეზიდენტები. ფინანსთა სამინისტროს წინადადებით თუ დადგინდა, რომ დამკვეთი…

1 февраля Международное общество за честные выборы и демократию (ISFED) представило проект по повышению честности выборов в Грузии
День: 02.02.2024
Енот отключил электричество в Торонто
Енот отключил электричество в Торонто. В четверг вечером одинокий енот в центре Торонто сумел отключить электричество, оставив без света почти 7000 человек. Этот необычный инцидент подчеркнул сложные отношения между горожанами…
Как изменились цены в Грузии в 2023 году
Как изменились цены в Грузии в 2023 году. Согласно отчёту Национального агентства статистики Грузии, годовая инфляция в Грузии оказалась нулевой. Рассмотрим изменения цен на товары и услуги за год по…
Заболеваемость раком в мире вырастет на 75% к 2050 году
Прогноз ВОЗ: число случаев заболевания раком в мире вырастет более чем на 75% к 2050 году. Всемирная организация здравоохранения (ВОЗ) предсказывает, что число случаев рака в мире вырастет более чем…
В РФ обяжут банки выявлять нерезидентов
Власти России рассматривают новые полномочия для кредитных организаций в налоговой сфере. Минфин РФ обяжет банки выявлять нерезидентов, отслеживая геолокацию клиентов при использовании интернет-банка. Согласно предложению Минфина, если установлено, что клиент…