სროლა რუსთავში ბაზრობაზე - 4 ადამიანი დაიღუპა
სროლა რუსთავის ბაზარში – დაიღუპა 4 ადამიანი, დაშავდა კიდევ ერთი. საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ინფორმაციით, შემთხვევა სტამბოლის ბაზრობის ე.წ. ბრალდებული დააკავეს…
ირაკლი კობახიდე ოფიციალურად საქართველოს პრემიერ-მინისტრი გახდა
ირაკლი კობახიდე ოფიციალურად საქართველოს პრემიერ-მინისტრი გახდა. საქართველოს პრეზიდენტმა სალომე ზურაბიშვილმა ხელი მოაწერა განკარგულებას ქვეყნის პრემიერ-მინისტრად ირაკლი კობახიძის დანიშვნის შესახებ. გადაწყვეტილება მას შემდეგ მიიღეს, რაც საქართველოს პარლამენტმა პრემიერ-მინისტრს ნდობა გამოუცხადა…
ჩინეთის საფონდო ბაზარი დაღმასვლისკენ მიდის
ჩინეთის ფასიანი ქაღალდების მარეგულირებელი ლიდერობას ცვლის: ბოლო შანსი საფონდო ბირჟის გასახალისებლად. ჩინეთის ფასიანი ქაღალდების მარეგულირებელმა ხელმძღვანელი შეცვალა აქციების კოლაფსის შეჩერების იმედით. ეს მოულოდნელი ნაბიჯი, რომელიც გადადგა Xi-ს ფხიზლოვანი თვალით…

Стрельба на рынке в Рустави - 4 человека погибли
Стрельба на рынке в Рустави — 4 человека погибли, еще один получил ранения. По информации Министерства внутренних дел Грузии, инцидент произошел в районе так называемого Стамбульского рынка. Обвиняемый был задержан…
Ираклий Кобахидхе официально новый премьер Грузии
Ираклий Кобахидхе официально новый премьер Грузии. Президент Грузии Саломе Зурабишвили подписала указ о назначении Ираклия Кобахидзе новым премьер-министром страны. Решение было принято после того, как парламент Грузии выразил доверие премьер-министру…
Фондовый рынок ценных бумаг Китая катится вниз
Китайский регулятор ценных бумаг меняет руководство: последний шанс взбодрить фондовый рынок. Китайский регулятор ценных бумаг сменил своего главу, надеясь остановить обвал акций. Этот неожиданный шаг, сделанный под пристальным вниманием Си…