რუსული სარაკეტო შეტევა კიევზე - ოთხი მსხვერპლი
რუსული სარაკეტო თავდასხმა კიევზე – დაიღუპა ოთხი, დაშავდა 16 ადამიანი. მოგვიანებით ცნობილი გახდა, რომ მსხვერპლის რაოდენობა საგრძნობლად გაიზარდა.
კიევის საქალაქო სამხედრო ადმინისტრაციის ცნობით, შემთხვევა მოხდა. KGVA-ს წარმომადგენელმა მიხაილ შამანოვმა აღნიშნა, რომ თავდასხმის შედეგების ლიკვიდაცია გრძელდება და ინციდენტის მასშტაბის შესახებ ინფორმაცია ზუსტდება.
კიევის გოლოსეევსკის რაიონში რაკეტა 18 სართულიან საცხოვრებელ კორპუსს დაეჯახა
კიევის გოლოსეევსკის რაიონში რაკეტამ 18 სართულიანი საცხოვრებელი კორპუსი გაანადგურა.
მან დასძინა, რომ რაკეტები კიევის მიმართულებით სხვადასხვა მიმართულებით იყო გაშვებული. კიევის გოლოსეევსკის რაიონში ტერორისტული სარაკეტო თავდასხმის შედეგად რაკეტა მოხვდა 18-სართულიან საცხოვრებელ კორპუსს, რომელიც გრძელდებოდა მე-10-დან მე-15 სართულამდე. შემთხვევის ადგილზე უკვე მუშაობენ სასწრაფო დახმარების სამსახურები, ახორციელებენ მოსახლეობის ევაკუაციას.
რუსი სამხედროები კიევში საცხოვრებელ კორპუსს დაესხნენ - GeoInform.ge
კიევში რუსული ჯარები საცხოვრებელ კორპუსს დაესხნენ თავს – GeoInform.ge
კიევის გოლოსეევსკის რაიონის ერთ-ერთი სკოლის შენობაში ოპერატიული შტაბის ჯგუფი მოეწყო, რათა დაზარალებულებს დახმარება გაუწიონ. ყველა შედეგის აღმოფხვრის შემდეგ, ექსპერტები დაადგენენ, არის თუ არა სახლი შესაფერისი სარემონტოდ.
კიევის დნეპრის რაიონთან დაკავშირებით დაფიქსირდა ორი მსხვერპლი და ელექტრო ქსელების დაზიანება. ენერგეტიკული სექტორის სპეციალისტები უკვე მუშაობენ ელექტროენერგიის მიწოდების აღდგენაზე. ენერგეტიკის დეპარტამენტის ცნობით, თავდასხმის შედეგად დაზიანდა ელექტროგადამცემი ხაზები, რის შედეგადაც რამდენიმე აბონენტს ელექტროენერგიის გათიშვა მოჰყვა.
ვიტალი კლიჩკომ კიევში 18-სართულიან შენობას რუსული რაკეტის დარტყმის ადგილიდან ვიდეო გამოაქვეყნა.
კიევის მერი ვიტალი კლიჩკო გამოაქვეყნა ვიდეო შემთხვევის ადგილიდან მას შემდეგ, რაც რუსული რაკეტა მოხვდა კიევში მრავალსართულიან შენობაში. დღეს რუსეთმა უკრაინაზე მასიური შეტევა დაიწყო. უკრაინის შეიარაღებული ძალების მთავარსარდალმა ვალერი ზალუჟნიმ განაცხადა, რომ საჰაერო თავდაცვამ ჩამოაგდო 44 მტრის სამიზნე: 29 რაკეტა და 15 უპილოტო საფრენი აპარატი. მისი თქმით, მხოლოდ ერთ დღეში რუსეთმა 64 საჰაერო თავდასხმის იარაღი გამოიყენა.
უკვე მესამე რუსული სარაკეტო დარტყმა კიევის მშვიდობიან მოსახლეობაზე 2024 წელს
გავრცელებული ინფორმაციით, 2024 წელს ეს რუსეთის მესამე სარაკეტო დარტყმაა კიევის მშვიდობიანი მოსახლეობის წინააღმდეგ. რუსეთმა გამოიყენა Kh-101/Kh-555/Kh-55 საკრუიზო რაკეტები Tu-95MS სტრატეგიული ბომბდამშენებიდან. საჰაერო თავდასხმის გაფრთხილება დედაქალაქში დაახლოებით სამ საათს გაგრძელდა. საჰაერო თავდაცვის დახმარებით მოწინააღმდეგის ოცამდე რაკეტა მოხვდა.
ასევე წაიკითხეთ: ასაფეთქებელი ნივთიერებები უკრაინიდან რუსეთის ფედერაციაში საქართველოს გავლით გადაიტანეს
ენერგეტიკის სამინისტრომ გაავრცელა ინფორმაცია 2024 წლის 7 თებერვალს უკრაინაში მომხდარი თავდასხმის შედეგების შესახებ
ენერგეტიკის დეპარტამენტმა უკრაინაში თავდასხმის შედეგების შესახებ განაცხადა. კიევში, დაბომბვის შედეგად, ელექტროგადამცემი ხაზები გაითიშა და ქვესადგურები ელექტროენერგია გაუქმდა. ელექტროენერგიის გარეშე დარჩა 19,4 ათასი მომხმარებელი, მათ შორის ჯანდაცვის დაწესებულებები. ექსპერტები ელექტროენერგიის აღდგენას 3 საათში აპირებენ. ხარკოვსა და ნიკოლაევში თავდასხმის შედეგებიც შესამჩნევია - ათასზე მეტი მომხმარებელი რჩება ელექტროენერგიის გარეშე, მაგრამ იგეგმება სწრაფი აღდგენა.

Ракетный удар РФ по Киеву — четыре жертвы, 16 человек получили ранения. Позже стало известно, что количество пострадавших значительно увеличилось.
Согласно сообщению Киевской городской военной администрации, происшествие имело место. Михаил Шаманов, представитель КГВА, отметил, что ликвидация последствий атаки продолжается, и информация о масштабах происшествия уточняется.
В Голосеевском районе Киева ракета попала в 18-этажный жилой дом
Он добавил, что ракеты были запущены по Киеву из разных направлений. В результате террористической ракетной атаки в Голосеевском районе Киева ракета попала в 18-этажный жилой дом, простирающийся с 10-го по 15-й этажи. Экстренные службы уже работают на месте происшествия, осуществляя эвакуацию жителей.
В здании одной из школ Голосеевского района Киева организована оперативная штабная группа для предоставления помощи пострадавшим. После того, как будут ликвидированы все последствия, эксперты определят, пригоден ли дом для ремонта.
Касательно Днепровского района Киева, было сообщено о двух пострадавших и повреждении электросетей. Специалисты энергосектора уже работают над восстановлением электроснабжения. По данным Министерства энергетики, в результате атаки были повреждены линии электропередачи, что привело к отключению электроэнергии для части абонентов.
Виталий Кличко опубликовал видео с места попадания российской ракеты в 18-этажный дом в Киеве
Мэр Киева Виталий Кличко опубликовал видео с места происшествия после попадания российской ракеты в многоэтажный дом в Киеве. Сегодня Россия совершила массированную атаку на Украину. Главнокомандующий ВСУ Валерий Залужный сообщил, что ПВО сбила 44 вражеские цели: 29 ракет и 15 БПЛА. По его словам, только за один день Россия применила 64 средства воздушного нападения.
Уже третий ракетный удар РФ по гражданскому населению Киева в 2024 году
Сообщается, что это уже третий ракетный удар РФ по гражданскому населению Киева в 2024 году. Россия использовала крылатые ракеты Х-101/Х-555/Х-55 с бортов стратегических бомбардировщиков Ту-95МС. Воздушная тревога в столице длилась около трех часов. При помощи противовоздушной обороны было поражено около двадцати вражеских ракет.
Читайте также : Везли взрывчатку из Украины в РФ через Грузию
Министерство энергетики сообщило о последствиях атаки по Украине 7 февраля 2024
Министерство энергетики сообщило о последствиях атаки по Украине. В Киеве в результате обстрела отключились линии электропередач, обесточены подстанции. Без света осталось около 19,4 тысяч потребителей, включая учреждения здравоохранения. Специалисты намерены вернуть электроэнергию в течение 3 часов. В Харькове и Николаеве также заметны последствия атаки — остается без электричества более тысячи потребителей, но планируется скорое восстановление.