არყის წარმოება რუსეთში 2023 წელს დაეცა
2023 წლის პირველ ათ თვეში რუსეთში არყის წარმოება 2022 წლის ანალოგიურ პერიოდთან შედარებით 5,7%-ით შემცირდა და 63,2 მლნ ლიტრს მიაღწია. ეს მონაცემები იყო მოწოდებული…
საქართველომ ევროკავშირის კანდიდატის სტატუსი მიიღო
ევროკომისია დადებითად აფასებს საქართველოს მიერ მიღწეულ შედეგებს და რეკომენდაციას უწევს, რომ ევროსაბჭომ საქართველოს მიანიჭოს ევროკავშირის წევრობის კანდიდატის სტატუსი
ჩრდილოეთის ნათება ბათუმში 2023 წლის 5 ნოემბერი ვიდეო
ჩრდილოეთის ნათება ბათუმში 2023 წლის 5 ნოემბერს დაფიქსირდა. ეს უნიკალური მოვლენაა აჭარის განედებში. ადრე ჩრდილოეთის ნათება ბათუმში მეტეოროლოგიური დაკვირვებების მთელი ისტორიის მანძილზე არასოდეს ყოფილა დაფიქსირებული. ჩრდილოეთ ვიდეო…
Starlink უკვე ხელმისაწვდომია საქართველოში
ახლა Starlink-ის მაღალსიჩქარიანი ინტერნეტი საქართველოშიც გახდა ხელმისაწვდომი, განაცხადა 2023 წლის 1 ნოემბერს SpaceX-ის დამფუძნებელმა ილონ მასკმა. რა არის Starlink ინტერნეტი? სტარლინკი – არის გლობალური ტექნოლოგია მაღალი სიჩქარით წვდომისთვის…

В первых десяти месяцах 2023 года производство водки в России уменьшилось на 5,7%, сравнивая с тем же периодом в 2022 году, и достигло 63,2 миллиона литров. Эти данные были предоставлены…
День: 09.11.2023
Грузия получила статус кандидата в члены ЕС
«Европейская комиссия положительно оценивает достигнутые Грузией результаты и рекомендует Европейскому совету предоставить Грузии статус кандидата в члены ЕС», — говорится в сообщении Еврокомиссии. Читайте также : Теперь Starlink стал доступен…
Северное сияние в Батуми 5 ноября 2023 видео
Северное сияние в Батуми произошло 5 ноября 2023 года. Это уникальное явление в широтах Аджарии. Ранее северное сияние не наблюдалось в Батуми никогда за всю историю метеорологических наблюдений. Видео северного…
Теперь Starlink стал доступен в Грузии
«Теперь высокоскоростной интернет Starlink стал доступен в Грузии», сообщил Илон Маск 1 ноября 2023 года, основатель компании SpaceX. Что такое интернет от Starlink? Starlink — это глобальная технология доступа к высокоскоростному…