ნატო ევროპაში რუსული სარაკეტო თავდასხმისთვის ემზადება
ნატო ევროპაში რუსეთის შესაძლო სარაკეტო თავდასხმისთვის ემზადება. The Times-ის ინფორმაციით, ნატო იძულებულია მიიღოს ზომები რუსეთის მხრიდან შესაძლო სარაკეტო თავდასხმისთვის სხვადასხვა რეგიონში მოსამზადებლად.…
ღარიბაშვილი და კობახიძე ადგილებს იცვლიან
საქართველოში მთავრობის შემადგენლობაში მნიშვნელოვანი ცვლილებები იგეგმება. ტელეკომპანია „იმედის“ ინფორმაციით, პრემიერ-მინისტრის ირაკლი ღარიბაშვილის პოსტი მმართველი პარტიის თავმჯდომარე ირაკლი კობახიძეს გადაეცემა. “ქართული ოცნება”. ღარიბაშვილი მოდის…
ირანმა იორდანიაში მდებარე ამერიკულ სამხედრო ბაზაზე თავს დაესხა
ახლო აღმოსავლეთში ბოლოდროინდელი მოვლენები საერთაშორისო თანამეგობრობას სერიოზულ შეშფოთებას იწვევს. ირანმა იორდანიაში აშშ-ს სამხედრო ბაზაზე თავს დაესხა, რის შედეგადაც სამი ამერიკელი ჯარისკაცი დაიღუპა. პრეზიდენტ ჯო ბაიდენის ადმინისტრაცია აქტიურად განიხილავს…

НАТО готовится к возможным ракетным ударам России в Европе. Согласно информации из The Times, НАТО вынуждено принять меры для подготовки к возможным ракетным ударам со стороны России в различных регионах…
День: 29.01.2024
Гарибашвили и Кобахидзе поменяются местами
В Грузии намечаются значительные изменения в составе правительства. По информации грузинского телеканала Имеди, пост премьер-министра Ираклия Гарибашвили будет передан Ираклию Кобахидзе, который является председателем правящей партии «Грузинская мечта». Гарибашвили идет…
Иран атаковал военную базу США в Иордании
Недавние события на Ближнем Востоке вызывают серьезную обеспокоенность международного сообщества. Иран атаковал военную базу США в Иордании, которая привела к гибели трех американских солдат. Администрация президента Джо Байдена активно рассматривает…