ღარიბაშვილი და კობახიძე ადგილებს იცვლიან
საქართველოში მთავრობის შემადგენლობაში მნიშვნელოვანი ცვლილებები იგეგმება. ტელეკომპანია „იმედის“ ინფორმაციით, პრემიერ-მინისტრის ირაკლი ღარიბაშვილის პოსტი თავმჯდომარე ირაკლი კობახიძეს გადაეცემა. მმართველი პარტია “ქართული ოცნება”.
ღარიბაშვილი საქართველოს პრემიერ-მინისტრის პოსტს ტოვებს
ამ საკადრო ცვლილებების შესახებ გადაწყვეტილება 24 იანვარს, მმართველი პარტიის პოლიტსაბჭოს სხდომაზე მიიღეს და ოფიციალურად 1 თებერვალს, „ქართული ოცნების“ რიგგარეშე ყრილობაზე გახდება ცნობილი. ტელეკომპანია „იმედის“ ინფორმაციით, ამ ყრილობაზე პარტიის თავმჯდომარის პოსტს ირაკლი ღარიბაშვილი დაიკავებს. ღარიბაშვილი პრემიერ-მინისტრის პოსტს ტოვებს.
ახალი გზამკვლევი “ქართული ოცნება” და საქართველოს ახალი პრემიერ-მინისტრი
პოზიციების ეს გახმაურებული გაცვლა ქვეყნის მთავარ პოლიტიკურ სიახლედ იქცა. მედია ხაზს უსვამს, რომ ახალი ლიდერი ღარიბაშვილი გახდება “ქართული ოცნება”პრემიერის მოვალეობას კი ირაკლი კობახიძე შეუდგება. ამ გადაწყვეტილების ოფიციალური გამოცხადება პარტიის ყრილობაზე 1 თებერვალს იგეგმება.
ასევე წაიკითხეთ: ბიძინა ივანიშვილი პოლიტიკაში 2024 წელს ბრუნდება
ქვეყნის ხელმძღვანელობაში ეს ცვლილებები საზოგადოებაში ფართო ინტერესს და დისკუსიას იწვევს. ახალ ხელმძღვანელობას მთელი რიგი გამოწვევები და ამოცანები ექნება, მათ შორის პოლიტიკური სტაბილურობის განმტკიცება და საქართველოს განვითარების ძირითადი სტრატეგიული მიზნების განხორციელება. ამავდროულად, ეს ცვლილებები ასახავს ქვეყნის პოლიტიკური სცენის დინამიზმს და ახალი გამოწვევებისა და პერსპექტივების სურვილს.

Гарибашвили и Кобахидзе поменяются местами
В Грузии намечаются значительные изменения в составе правительства. По информации грузинского телеканала Имеди, пост премьер-министра Ираклия Гарибашвили будет передан Ираклию Кобахидзе, который является председателем правящей партии «Грузинская мечта».
Гарибашвили идет в отставку с поста премьера Грузии
Решение об этих кадровых изменениях было принято на заседании политсовета правящей партии 24 января и будет официально объявлено 1 февраля в ходе внеочередного съезда Грузинской мечты. Согласно информации от телеканала Имеди, на этом съезде Ираклий Гарибашвили займет пост председателя партии. Гарибашвили идет в отставку с поста премьера.
Новое Руководство «Грузинской мечты» и новый Премьер Грузии
Этот резонансный обмен должностями стал главной политической новостью в стране. СМИ подчеркивают, что Гарибашвили станет новым лидером «Грузинской мечты», а Ираклий Кобахидзе возьмет на себя обязанности премьер-министра. Официальное объявление о данном решении планируется на съезде партии 1 февраля.
Читайте также : Бидзина Иванишвили возвращается в политику 2024
Эти перемены в руководстве страны вызывают широкий интерес и обсуждения в обществе. Новое руководство будет сталкиваться с рядом вызовов и задач, в том числе с укреплением политической стабильности и реализацией ключевых стратегических целей для развития Грузии. В то же время, эти перемены отражают динамичность политической сцены страны и стремление к новым вызовам и перспективам.