FSB თავს დაესხა საქართველოს პრეზიდენტის ვებგვერდებს და ტელეარხებს
რუსეთიდან ჰაკერები თავს დაესხნენ საქართველოს პრეზიდენტის ვებგვერდს და ორ ტელეარხს. საქართველოს პრეზიდენტის, სალომე ზურაბიშვილის ოფიციალური ვებგვერდი და ორი ოპოზიციური ქართული ტელეარხი - ფორმულა და მთავარი - მასიური ჰაკერების მსხვერპლი გახდა.…
FMO Bank-მა თიბისი ბანკს 80 მილიონი ევროს ოდენობის სესხი გამოუყო
25 იანვარს თიბისი ბანკმა და ჰოლანდიის განვითარების ბანკმა (FMO) გააფორმეს შეთანხმება, რომლის მიხედვითაც FMO და სხვა ფინანსური ინსტიტუტები TBC-ს 80 მილიონი ევროს ოდენობის სუბორდინირებულ სინდიკატურ სესხს გადასცემენ. ეს სესხი…
თსუ-ის სტუდენტები აქციის მონაწილეების გათავისუფლებას ითხოვენ
სტუდენტებმა თსუ-ს (თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის) ოფისი წაართვეს ხასაისა და ჩიქობავას გათავისუფლებას. სტუდენტებმა ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ოფისი დაიკავეს და გიორგი ხასაისა და აკაკი ჩიქობავას დამთავრების მოთხოვნით.…
რუსეთიდან საქართველოში ტრანსფერები 5-ჯერ შემცირდა
რუსეთიდან ფულადი გზავნილების მოცულობა დეკემბერში 5-ჯერ შემცირდა. 2023 წლის დეკემბერში ყველაზე მეტი 70,58 მილიონი დოლარის ოდენობის ტრანსფერი რუსეთიდან განხორციელდა, თუმცა, შედარებით.…

Хакеры из России атаковали веб-сайт президента Грузии и два телеканала. Официальный веб-сайт президента Грузии, Саломе Зурабишвили, и два оппозиционных грузинских телеканала — Formula и Mtavari — стали жертвами массированных хакерских…
День: 26.01.2024
Банк FMO дал кредит TBC Bank на сумму 80 млн евро
25 января TBC Bank и Голландский банк развития (FMO) заключили соглашение, согласно которому FMO и другие финансовые институты предоставят TBC субординированный синдицированный кредит на сумму 80 миллионов евро. Этот кредит…
Студенты в ТГУ требуют освобождения демонстрантов
Студенты захватили канцелярию ТГУ (Тбилисский Государственный Университет), требуя освобождения Хасая и Чикобавы. Студенты заняли кабинет Тбилисского государственного университета имени Иване Джавахишвили, выдвигая требование о выпуске Георгия Хасая и Акакия Чикобавы,…
Переводы из России в Грузию сократились в 5 раз
Объем денежных переводов из России в декабре сократился в 5 раз. В декабре 2023 года самая большая сумма переводов в размере 70,58 миллионов долларов поступила из России, однако по сравнению…