რა აწუხებთ საქართველოს მოქალაქეებს?
საქართველოში, ისევე როგორც ბევრ ქვეყანაში, შეშფოთება შეიძლება განსხვავდებოდეს სხვადასხვა ფაქტორების მიხედვით. მაშ რა აწუხებს საქართველოს მოქალაქეებს ყველაზე მეტად?
ზოგიერთი საერთო საკითხი, რომელიც შეიძლება აწუხებდეს ქართველებს, მოიცავს ეკონომიკურ არასტაბილურობას, უმუშევრობას, ჯანდაცვის სერვისებზე ხელმისაწვდომობას, კორუფციას, პოლიტიკურ ვითარებას და სოციალურ უთანასწორობას.
ასევე, საქართველოს გეოპოლიტიკური პოზიციიდან გამომდინარე, ბევრს შეიძლება აწუხებდეს სახელმწიფო უსაფრთხოების საკითხები და რუსეთისა და თურქეთის საგარეო საფრთხეები.
კომპანია ედისონის კვლევა ჩაატარა მოსახლეობის გამოკითხვა. კვლევაში მონაწილეობდა 18 წლის და უფროსი ასაკის 1500 ადამიანი.

В Грузии, как и во многих странах, беспокойства могут варьироваться в зависимости от различных факторов. Так о чем больше всего беспокоятся граждане Грузии?
Некоторые общие проблемы, которые могут беспокоить жителей Грузии, включают экономическую нестабильность, безработицу, доступ к медицинским услугам, коррупцию, политическую ситуацию и социальные неравенства.
Также, с учетом геополитического положения Грузии, многих могут волновать вопросы государственной безопасности и внешние угрозы со стороны России и Турции.
Компания Edison Research провела опрос населения. В исследовании приняли участие 1500 человек в возрасте от 18 лет.